problém blogera.

16. května 2015 v 18:24 | Terrie.
Měla jsem sen. Stala jsem se asi úspěšnou "moderní" bloggerkou. Psala jsem o zážitcích, cestování, fotila drahým foťákem různá místa, outfity, návody na zkrášlení interiéru. I střípky svého života. A to na celém snu nejzvláštnější? Vrtal mi hlavou. Líbil se mi. Vlastně jsem chtěla, aby se vyplnil.
Vlastně ... Nevadilo by mi shromažďovat na svém blogu praktické tipy. Střípky ze svého života. Návody, nápady. Třeba bych se pak sama konečně ponořila do skutečných zájmů. Cvičení, DIY, focení, cestování (v případě mého nuceně úsporného já bych to měla nazvat spíše poflakováním), jídlo, zdraví, …
Kdo by nechtěl alespoň se chovat jako "ta" bloggerka, kterou lidé sledují, protože je zajímavá ale i užitečná. Inspirativní. Třeba by takový blog nebyl obohacením jen pro mě, jakožto věčně prokrastinující povalečky.

Na druhou stranu, na blog mě již dlouho táhne hlavně potřeba (nes)myslet, vypsat se. Rádoby dumat a léčit se z úzkosti. Co by se pak stalo s téměř intimním kamarádem pro mé niterní pohnutky a společníka pro temné dny? Kam by se schovaly moje bezcílné rádoby filozofické dohady? Právě ty nesmyslné žvásty mi jdou v životě nejlépe. Nechci polevit z psychologických účinků, který takový blog pro mě má. Ale nechci své myšlenkové pochody a trable míchat s blogerským světem, nastíněným výše. Co teď? Přeci nemůžu zničit jeden zmála prostředků mentální hygieny, který mám k dispozici.
Třeba se tyto dvě složky na blogu spojit dají. Jako jing a jang, jako bílá s černou. Ale opravdu, by do sebe tak zapadly? Nepopraly se?

Toť tedy můj problém a teď blogere raď. Ano vím, že nejlepší radou je "Je to tvůj blog, piš, o čem chceš". Jistě, je to můj blog, ale já ho po sobě číst nebudu a nechci ho psát jen pro sebe.
Proto potřebuji znát tvůj názor, ochotný kamaráde, který jsi na mojí výzvu (nebo jen tak) sem zabloudil, prokousal ses mým dilematem a máš v úmyslu pomoci mi s jeho rozstřihnutím. Máš to u mě, to si piš.
Řekni mi, o čem by byl blog, na který by ses rád(a) vracela? O čem by Terrie měla psát, aby byla čtena?

Předem děkuji za názory a rady. Skutečně si jich moc vážím a cením a až bude třeba, určitě službičku oplatím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 theworldisugly theworldisugly | Web | 22. května 2015 v 22:44 | Reagovat

Osobně blogům, které jsi zmiňovala, příliš neholduji. Ale dovolím si tvrdit, že ve tvém podání by byly mnohonásobně lepší. Přesto se však nemohu zbavit názoru, že stará dobrá Terrie, která tak nádherně píše, je nejlepší.

2 jasmoula jasmoula | E-mail | Web | 24. května 2015 v 15:03 | Reagovat

Moje oblíbené blogy jsou celkem o všem, články musí být zajímavé,alespoň trochu upravené. Nemám ráda blogy o líčení :-D Ale tak, každému se líbí něco jiného... Líbí se mi když někdo píše o svých zážitcích. Nemyslím zážitky z normálního dne, ale třeba o nějaké dovolené v zahraničí. Osobně obdivuji Paříž :-) Mě osobně se líbí dívat na outfity :D A prostě o čem píšeš :-) Každý musí mít blog o tom, o čem chce psát, a ne aby mu někdo radil :-) Piš o tom co chceš, a na co myslí tvoje myšlenky. Buď sama sebou, a když budeš, myslím že budeš mít v bloggerství velký úspěch :-)

3 surpan surpan | E-mail | Web | 24. května 2015 v 15:14 | Reagovat

Myslím si, že být úspěšným blogerem znamená prostě jen vytrvat, ne měsíc, ne rok, ale léta. Léta letoucí psát své zážitky, své rady, nápady, co jsi prožila. Každý týden vydávat slušné a kvalitní články, které nemusí být hodně dlouhé, protože takové nerad čtu. Mám slušnou návštěvnost, která neustále stoupá, ale je to vcelku hodně práce. Důležité je nepolevit, spojit blog třeba s vlogem, někdy psát ze života, někdy poradit, někdy o tvých koníčcích, odborně i laicky. Lidí je hodně, vždy se najde někdo, komu článek bude vyhovovat. A když po několika letech budeš mít článků nespočet, může být blog oblíbený. Prostě nevzdávej to, piš a popravdě moc nespamuj do komentářů. Spamy hned mažu, blokuju tyto uživatele a i když budou mít někdy v budoucnu dobrou připomínku k tématu, mají smůlu a ztratí cenný odkaz.

4 A W E L L E S A W E L L E S | Web | 24. května 2015 v 15:15 | Reagovat

Piš svoje pocity, foť outfity, stěžuj si na život, poděl se o zážitky z cest. Proč bys nemohla být to i tamto v jednom blogu? Budeš jiná a originální, moc hezky píšeš. Dělej to, co dělat chceš, podle toho jakou budeš mít náladu. :) A myslím, že úspěch se dostaví :)

5 Azurka Azurka | Web | 24. května 2015 v 16:00 | Reagovat

Za svou dlouhou blogerskou kariéru vím,že čtenáři se vždy najdou.
Také je důležité chodit a komentovat druhé blogy.
Myslím že to,o čem chceš psát je dnes populární,takže by neměl být problém s návštěvností ;-)

6 Magdaléna Magdaléna | Web | 24. května 2015 v 16:14 | Reagovat

Terrie, já to vždycky (i sama u sebe) vnímala tak, že máš dvě možnosti - buď budeš ta blogerka, kterou popisuješ v prním odstavci nebo ta z odstavce druhého. Moc možností mezi tím není.
Tu první blogerkujsem si představovala tak, že musíš být krásná, mít skvělý foťák, peníze na cestování a prostě dělat něco zajímavého a inspirativního. Myslím, že očekávat, že to, že budeš psát o cvičení, tě cvičit donutí, je hloupost. To ti vydrží chvíli.
.
Abych to zkrátila. Zkus psát. Ono se to stejně vykrystalizuje. Za psát měsíců třeba uvidíš, že jdeš jiným směrem, než jsi chtěla, ale o tom to je. Nejlepší je vrhnout se do toho bez plánů. A sama uvidíš - některé články budou více komentované, jiné méně. Jak psal už někdo nade mnou, chce to čas. A chce to chodit i na jiné blogy, opravdu číst články, které tě zaujmou, a komentovat :) Nejlepší cesta k blogování je najít si na blogu přátele :)
.
Přeju hodně štěstí a nelam si s tím tolik hlavu :)

7 fromyesterday fromyesterday | Web | 24. května 2015 v 23:13 | Reagovat

A teď si řekni, proč ne? Proč by to vlastně nešlo? To, že se říká, že ty dva na první pohled odlišné styly blogerství (říká se tomu tak?), od sebe mají tak daleko, protože každý z nich plní docela jinou funkci, přece neznamená, že si musíš vybírat. To je přece úplná pitomost, stojíš na rozhraní, které vytvořila tahle pitomá, prapodivná společnost lidí/blogerů.

Ve skutečnosti jde jen o to, jestli tu valnou většinu chceš pustit do toho prvního světa, protože co si budeme povídat, do nejintimnější části svého já pouštíme lidi normálně, píšeme sad články o tom, jak nám je a není a pak je tu otázka, jestli chci, aby lidi viděli mou tvář, můj život za tou šedou záclonou. Já ti nevím, někdy mi připadá, že daleko horší je pouštět lidi do těch zákoutí bolavého srdíčka. A pak taky proč bys to sakra psát neměla, proč bys nemohla radit, ukazovat své radostné chvíle, když se podílíš o těch smutných? Ňo? :))))) Pořád to v sobě bude mít tvou osobitost, pořád bude promlouvat Terrie (nemáš přece v plánu chodit s něčím tuctovým, to vím, na to tě už celkem znám, dovolím si tvrdit :)))) )

Vždycky jsem si říkala, co kdyby se o mém blogu dozvěděl někdo z toho světa tam - tam za oknem, teď už si říkám, že by mi to bylo fuk. Co je komu do toho, co já cítím? Co píšu, čtu, jím, oblékám, vařím (nevařím :D), pro koho brečím, co mě baví, pro co jsem se rozhodla, na co koukám, kde jsem byla a tak. Do toho nikomu nic není, nikoho nenutím to číst, a to, že to zveřejňuji je moje osobní věc, tím nikomu přece neubližuji. Takže ty pokrytce všechny hromadně kopni do slabin (pardon za hrubost) a jak už psali výše, piš na co máš náladu, protože i kdyby bylo milióno super nápadů bez nálady, nebude tě to bavit, viz. já a můj mrtvý blog :D.

Když se chceš dělit, děl se o to, o co chceš. Své čtenáře máš, to vidím já a vidíš to i ty (klidně ti to napíšu v dopise :D ). Vesměs jsem ti vůbec neporadila, takže se omlouvám, ale vím, že ty si tu svou cestičku najdeš a že mě bude děsně bavit. <3

8 zora zora | Web | 25. května 2015 v 0:37 | Reagovat

strašně moc ti rozumím. představa holky která žije plnohodnotný život A NAVÍC má komunitu sledovatelů za to že žije plnohodnotný život? no nechtěj to. představovala jsem si jak budu mít propracované články, články užitečné a zábavné.
ale když se koukneš na můj blog uvidíš že je to schizofrenický depresivní blog plný patetických keců psaných s nadsázkou. a mě to pomohlo víc než cokoliv. ale to jsem já - já jsem naprosto neschopná jakkoliv měnit životní styl. líný smutný prase jsem a líným smutným prasetem zůstanu. a teď  mám blog který to dokazuje.
na druhou stranu já opravdu píšu jen kvůli sobě. taky jsem měla takovou blogovou existencionální krizi, kdy jsem něvěděla co a proč. na tu otázku co jsem ještě nepřišla, ale vím proč. protože se na to kurva cítím a konec.
ale abych právě nezkončila něčím jako "musíš se rozhodnout" tak ti řeknu na rovinu - já čtu pravdelně blogy které píšou hlavně o svých pocitech protože já ráda poznávám lidi, mluvím s lidma o problémech a poslouchám lidi jak vypráví jak se mají a co mají rádi. taková jsem. když jsem s lidma konverzace typu "jaká zdravá jídla si občas dám" mě zajímají mnohem méně než  konverzace "oba dva myslíme na sebevraždu pojďme si dát cigaretu a probrat to"
takže - co tedy čtu? osobní blogy a blogy jejichž majitelé mi přijdou jako lidé s hloubkou. napříkald - ty jsi mě zatím zaujala. například - můžu ti zaručit že se sem vrátím. což může znamenat všechno a nic. další věc které jsem si všimla je že čtu lidi co přemýšlejí podobně jako já. (narozdíl od knih - čtu knihy psané z nejdivnějších perspektiv. ale blogy ne. na to mi blogování přijde moc osobní) a taky čtu blogy s hezkým vzhledem. to ty taky máš. čtu blogy lidí co když jim napíšeš komentář tak ti odepíšou nebo to nějak oplatí nebo si alespoň přečtou článek. a poslední věc kterou dodám - čtu blogy které nemají jako font nastavený comic sans. fuj.

hodně štěstí s ujasněním co chceš psát za články))

9 Amazonka Amazonka | Web | 25. května 2015 v 6:26 | Reagovat

Pokud jde o návštěvnost, je potřeba SMYSUPLNĚ komentovat druhé blogy, reagovat na článek. Když já třeba na článek blogerky nemám co říct (což jsou většinou jejich dnešní jídelníčky apod. přijde mi trapné jim tam psát "hele, fakt super jídelníček."), prostě nic nepíšu. Musíš si najít pár blogů, které ti vyhovují číst.
A hlavně nepiš reklamy jako si to udělala teď. Odpustím ti to, protože jsi mi celkem sympatisch, ale reklamy upřímně nenávidím.
Pokud potřebuješ hlas do soutěže, reaguj na článek, napiš normální komentář (aby bylo vidět že si článek četla) a k němu jenom přidej odkaz s prosbou a dám ti jakýkoliv hlas. A když šlo o něco, o čem máš článek na blogu, tak nechápu proč musíš dělat reklamy. Když někam ten koment hodíš, oni se na tvůj blog kouknou a taky budou reagovat na článek.
Dobře, ale dost kritizování. Svým způsobem tě chápu, s tímhle se víc nebo míň potýká sem tam každá blogerka.
Já se nebudu moc rozkecávat (to už jsem udělala no) a napíšů ti pár bodů, co na blogerkách oceňuju (i když asi neznám žádnou, co by dělala všechno jde jen o takový souhrn, chápeme, jo)
1. Zajímavý styl psaní
2. Píše o svých pocitech nebo probírá nevšední témata. Prostě něco, na co se dá reagovat a co lidi zaujme (teď jsem ti to asi moc neulehčila)
3. Přidává do článku obrázky
4. Má zajímavý design
a bylo by toho víc,ale momentálně mě nic víc nenapadá a už musim ultrarychle vstávat do školy.
Hodně štěstí a doufám že jsem ti alespoň trochu pomohla.

4.

10 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 1. června 2015 v 21:35 | Reagovat

Drž se a hodně štěstí :) piš to o čem tě baví psát a mluvit ;-) jinak by to znělo tak nějak vynuceně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama