Květen 2015

problém blogera.

16. května 2015 v 18:24 | Terrie.
Měla jsem sen. Stala jsem se asi úspěšnou "moderní" bloggerkou. Psala jsem o zážitcích, cestování, fotila drahým foťákem různá místa, outfity, návody na zkrášlení interiéru. I střípky svého života. A to na celém snu nejzvláštnější? Vrtal mi hlavou. Líbil se mi. Vlastně jsem chtěla, aby se vyplnil.
Vlastně ... Nevadilo by mi shromažďovat na svém blogu praktické tipy. Střípky ze svého života. Návody, nápady. Třeba bych se pak sama konečně ponořila do skutečných zájmů. Cvičení, DIY, focení, cestování (v případě mého nuceně úsporného já bych to měla nazvat spíše poflakováním), jídlo, zdraví, …
Kdo by nechtěl alespoň se chovat jako "ta" bloggerka, kterou lidé sledují, protože je zajímavá ale i užitečná. Inspirativní. Třeba by takový blog nebyl obohacením jen pro mě, jakožto věčně prokrastinující povalečky.

Na druhou stranu, na blog mě již dlouho táhne hlavně potřeba (nes)myslet, vypsat se. Rádoby dumat a léčit se z úzkosti. Co by se pak stalo s téměř intimním kamarádem pro mé niterní pohnutky a společníka pro temné dny? Kam by se schovaly moje bezcílné rádoby filozofické dohady? Právě ty nesmyslné žvásty mi jdou v životě nejlépe. Nechci polevit z psychologických účinků, který takový blog pro mě má. Ale nechci své myšlenkové pochody a trable míchat s blogerským světem, nastíněným výše. Co teď? Přeci nemůžu zničit jeden zmála prostředků mentální hygieny, který mám k dispozici.
Třeba se tyto dvě složky na blogu spojit dají. Jako jing a jang, jako bílá s černou. Ale opravdu, by do sebe tak zapadly? Nepopraly se?

Toť tedy můj problém a teď blogere raď. Ano vím, že nejlepší radou je "Je to tvůj blog, piš, o čem chceš". Jistě, je to můj blog, ale já ho po sobě číst nebudu a nechci ho psát jen pro sebe.
Proto potřebuji znát tvůj názor, ochotný kamaráde, který jsi na mojí výzvu (nebo jen tak) sem zabloudil, prokousal ses mým dilematem a máš v úmyslu pomoci mi s jeho rozstřihnutím. Máš to u mě, to si piš.
Řekni mi, o čem by byl blog, na který by ses rád(a) vracela? O čem by Terrie měla psát, aby byla čtena?

Předem děkuji za názory a rady. Skutečně si jich moc vážím a cením a až bude třeba, určitě službičku oplatím.