liebster award.

2. září 2014 v 20:10 | Terrie. |  tags.
Já jsem pro ostatní blogery asi radost, když se vždycky celá třesu, jen co mě nominují do nějakého řetězu, či tágu, či sakra jak to nazýváte ... tak tedy díky MaddyHarry, opět jsi mě potěšil :3 :D

vo co gou?
Liebster Award


Pravidla jsou následující: Poděkuješ tomu, který tě nominoval, napíšeš 11 faktů o sobě, odpovíš na 11 otázek toho, kdo tě nominoval a nominuješ další blogery, kterým opět napíšeš své otázky.

Jelikož Harry nebyl jediný, kdo mě nominoval, děkuji krom něj i Domči za nominaci, přičemž bych chtěla podotknout, že tuto nominaci neberu vůbec na lehkou váhu, tzn, odpovídám navíc i na její otázky. Jsem pečlivá.

11 faktů o mě:
1. Jakkoli zle, hnusně, nebo jen nepochopitelně podivně se ke mě lidé chovají, pokud je mám fakt ráda, je mi bez té "buzerace" smutno, má-li se tak stát.
2. Mám divné vlasy. Ne, fakt, vypadají, jakože se s nima dá dělat všechno a jsou hezké, ale nejsou a nedá se s nima dělat nic.
3. Nerada vymýšlím fakty o sobě, i když o sobě melu pořád a se zalíbením. Zato zbožňuju odpovídat na zvídavé dotazy.
4. Někdy stačí jedno malé pivo a jakýkoli posluchač, abych o sobě mluvila, mluvila, mluvila
5. Moc se upínám na ... všechno.
6. Jsem strašně dětinská.
7. a náladová.
8. A ta náladovost mi vadí, protože chci být pozitivní ale přitom v jednom kuse bručím a brečím.
9. Někdy si připadám fakt hezká! Po většinu času však pláču nad svou ošklivostí ...
10. Mám takovou chuť na borůvky ... trvá to tak už víc jak půl roku ... ale letos nerostou.
11. Nesnáším strašně moc vlastností svého otce. Smutné na tom je i ten fakt, že všechny tyhle vlastnosti jsem po něm zdědila.

Harryho otázky:
1. Nejoblíbenější pití?
Hm, vždycky asi povedou takové ty věci jako kakao, horká čokoláda,... poslední dobou jsem si i zamilovala čaje. Obecně. Co se týče alkoholu - vodka s džusem vedla ale myslím, že mi už zase opět nic alkoholického nechutná. brr.
2. Poslední kniha kterou jsi četl/a?
Momentálně dočítám Na cestě od Kerouacka.
3. Napiš tři veci, které tě štvou.
já, já, já ... a teď to zkusím z trošku jiného soudku. Nejvíc mě štvou věci, které sd ustavičně opakujou - výtky, zbytečné zvyšování hlasu a opakované "vykašlávání se" na něco nebo ignorace obecně.
4. Držíš nějako dietu? Jakou?
Ne že bych držela dietu, spíš se snažím najet na nějaký ten zdravější životní styl ... a snažím se stále znova a znova. Je to pro mě prostě náročné, hlavně díky sladkostem - ano, skutečně vám děkuji sladkosti.
5. Věříš v Boha? Osud? Karmu?
Vlastně jsem vychována v křesťanské rodině a jsem za to ráda, sice nejsem nějaký striktní katolík a církev jako taková mi příjde lehce jako věc čistě "prostě lidská" a nelíbí se mi to, přesto, možná trošku po svém, věřím. Co se týče osudu - možná jsem kdysi byla přesvědčená o tom, že jsou věci, které se musí stát, jsou předem dané, jak jsem starší si ale myslím, že i když takové věci možná jsou, přesto máme vše pevně ve svých rukou a na osud se vymlouvat nemůžeme. A něco jako karma prostě musí být.
6. Polili by jste se studenou vodou, kdyby Vás někdo vyzval na challange? :D
Kdybych měla peníze, které bych pak byla schopna darovat na charitu, pak ano, v opačném případě mi to příjde víc než zbytečné (ale nebudu zapírat, že jsem pila pivo na ex, když jsem byla vyzvána :D)
7. Sbíráš něco? (např. známky, laky na nehty atp.)
Hm. Mám někde v šuplíku v obálce pohledy, které jsem kdysi sbírala. Momentálně už tam dlouho nic nepřibývá. Zato v peněžence mám plno již zbytečných účtů a různých jiných papírků ... spíš asi sbírám vzpomínky, dá se říct.
8. Také máš problém s vymyšlením těchto otázek?
K tomu se teprv dostanu ale již dopředu vím, že tento problém se objeví! :D
9. Budeš pro mě hlasovat? Ne to nemyslím vážně, ale taky nesnášíš takové komentáře, co ti někdo napíše na blog?
Aggrrhhh. Prostě házím věčný ignor. Něco jiného, když jde dejme tomu o oblíbeného blogera, něco jiného, když kamarád chce vyhrát soutěž na facebooku, ale jste-li "cizí", pubertální a nudíte se a máte v hlavě nic víc než lejno - rovnou si trhněte.
10. Kdyby jsi teď mohl/a jít na koncert kohokoliv, čí koncert by to byl?
Dneska se mi zdálo o osobních koncertech 30STM :3 Na ty bych šla vždy, i když jsou z nich dneska komerčáci s nosánkem vzhůru. Jinak je toho víc, určitě The 1975, Arctic Monkeys, Roayl Blood, Linkin Park, Sting, Sky Ferreira, ... už se mi nechce myslet, lidičky, já kdybych mohla jít na jakýkoliv koncert, šla bych na jakýkoliv koncert pomalu :D
11. Píšeš si teď (nebo třeba v minulosti) deníček?
Píšu si blog, který je asi deníčkem, nezdá se vám? :) Ale deníček jako takový jsem si vedla, ach ty mé pubertální lásky - věřte, že číst byste to nechtěli.

a otázky Domy
1. Tvoje nejoblíbenější knižní/seriálová/filmová postava?
Kdybych měla vypsat všechny své oblíbené postavy, byly bychom tady do aleluje, takže velice stručně - zbožňuju hobity. Jsou tak docela jako já :3 A miluju Deanerys, ano, v té se taky vidím (jsem skromná, vím).
2. Jaký film jsi naposledy viděl/a?
Hm, naposled jsem téměř v polospánku, utahaná po víkendu, sledovala Millerovy na tripu, zatímco vedle mě dřímal veeeeelký grizzly medvídek (a na druhém konci postele se chmuřil velkej pandí chlapec Johhny Hans).
3. Jak dlouho máš svůj blog?
No, už je to víc než rok. Ale kdybych měla napočítat celkově svou dobu kdy se (s přestávkami a tak docela různě) věnuju blogování, něajkých 6-7 let by to už být mohlo.
4. Ví rodiče/kamarádi, že si píšeš blog?
Rodiče ne. Pár přátel to ví. Jinak ne, je to pro mě velice intimní a když si všimnu, že si někdo z mých blízkých přátel - kteří o mém blogu vědí z mé vlastní iniciativy - cítím se jaksi... stydím se.
5. Do jaké VĚCI by ses chtěla posmrtně převtělit?
Věci? Já nevím, třeba bych chtěla být jakýkoli oblíbený kus nábytku, ale fakt oblíbený - znáte to, třeba bytelné takové křeslo, které si koupí nějaká mladá paní do své garzonečky, sedává na něm s oblibou večer, co večer, bere jej s sebou všude, kam se přestěhuje, nakonec na něm usíná při pletení punčoch pro pravnuky a až původní majitelka odejde, milované křeslo zdědí třeba jeden z těch milovaných pravnuků a historie se opakuje doku mě nerozežerou moly ... :)
6. Jaký největší trapas jsi zažil/a?
Hm. Hm. Hm.Já nevím, asi nic z toho nebylo tak šíleně šílené, protože očividně si na nic nepamatuji.
7. Nechala by sis vyholit hlavu za peníze?
Chci říct ne ale bobužel síla paněz je svině. Kdyby to bylo fakt hodně, minimálně by mě to nutilo se zamylset (ani nevím, jestli se za tuhle odpověď stydím)
8. Čím si chtěl/a být jako malý/á?
Zpěvačka, veterinářka ... ta zpěvačka mi zůstala, ale aslesoň už si nedělám iluze o svém zpěvu.
9. Kniha nebo čtečka?
Kniha. Asi hlavně proto, že čtečku nemám.
10. Eutanázie, ano nebo ne?
Tohle je šíleně těžké téma. Docela si stojím za tím, že žádný člověk nemá právo druhému člověku život vzít - kam by se pak lidstvo dostalo, kdyby nemělo absolutně žádné zábrany? Ale na druhou stranu, musím uznat, že jsem se setkala ve své praxi s takovými případy, kdy se ani o životě už mluvit nedalo ... to pak jeden vážně neví. Šíleně šílené dilema.
11. Jaký typ člověka by byl/je pro tebe ten pravý?

Rozhodně někdo, kdo má hodně trpělivosti a pochopení. Se kterým se budu moct od začátku dohnout na naprosté upřímnosti a budu si tím u něj jistá, alespoň v takové omezené míře, v jaké je to možné - prostě někdo, kdo dokáže do očí říct i tu bolavou pravdu. Někdo, kdo chce hledat kompromisy, chápe mou situaci, ale zároveň mě musí občas tak trochu krotit, dokáže mluvit o pocitech, můžu mu říct vše, aniž bych se bála nepochopení nebo výsměchu a někdo, kdo se naučí brát mě takovou, jaká jsem a nebude se na mně snažit změnit něco, co nejde ... no jo, jsem náročná.

... a když už jsem u toho, je tu i další várka Domčiných otázek
1. Chtěla bys umět lítat?
Hrozně moc :) Je to trošku paradox, mívám docela strach z výšek - když jsem v lanovém centru nebo tak, ale zároveň se mi o létání zdálo docela často. A možná bych nemusela umět létat, takový drak by stačil :)
2. Kde bys chtěla žít?
To nevím. Vždycky jsem toužila po tom vypadnout někam daleko od domova ... jak jsem starší a mé plány do budoucna se stávají realnějšími a jasnějšími, posouvám se zas blíž a blíž k domovu.
3. Dům nebo byt?
Jako malá jsem vždycky snila o krásném velkém rodinném domku, kde bych měla psa, kočku, klidně i stáj a koně :D "Stáří" zase mé vize do budoucna mění. Momentálně ja malinký byt mým největším snem. Malinký, útulný, můj - víš, jak to myslím - všechno tam bude tak, jak řeknu já! :D Až budu potřebovat něco víc, budu si i něco víc přát.
4. Láska nebo přátelství? Čemu dáš přednost?
Obojí v jednom je to nejlepší, co tě v životě může potkat. Mám dokonce to štěstí, že navíc mám i pár skvělých přátel, na které se mohu spolehnout, minimálně jedna osůbka z toho je skutečně jako sestra-dvojče, kterou jsem nikdy neměla. Nevím, čemu bych dala přednost, kdybych musela. Myslím si a stojím si za tím, že skutečný přítel člověku nedává na výběr. Je to hloupost, přece přítel má být tady pro vás vždy ale jak člověk dospívá, stárne, ... přece se svou nejlepší kamarádkou nezaložíte rodinu a nebudete vedle sebe dennodenně sdílet život, až spolu nakonec sestárnete. Nesnáším, když mě někdo nutí vybírat si. Mám lásku, se kterou chci jednou třeba sestárnout, pokud kdy dojdem tak daleko, a mám přátelé, které chci mít vedle sebe nadosmrti.
Přítel je tu vždycky a chápe to, nedává stupidní ultimáta.
5. Na čem jsi byla naposledy v kině?
Jooo, Jak vycvičit draka 2 :)
6. Máš nějaký oblíbený coctail?
Mám ráda piňa coládu, zvlášť proto, že mám na to fajn vzpomínky. Ale je fakt, že tolik koktejlů, abych mohla soudit, jsem ještě neochutnala - zase je co dohánět :)
7. V kolika letech jsi zažila první lásku?
HA! Já nevím, jestli to byla ta ve 12, nebo ve 14 zhruba, či až to plnohodnotné první v 17 ... Myslím, že poprvé v životě jsem se fakt těžce zamilovala v té 8. třídě - třeba z toho nic nebylo, ale bylo to takové to, co ve člověku něco zanechá.
8. Kolikrát už jsi byla nominována?
Tak to fakt nepočítám. Myslím si, že jsem docela oblíbená pro tyhle nominace, nebo měla bych být, protože jsem úplný magor, který vrtí svým pomyslným ocáskem, kdykoli má možnost odpovídat na jakékoli zvídavé dotazy :3
9. Hambáč nebo kebab?
Hm. Sakra, to je těžká otázka. A spíš se skoro stydím za to, že nejsem schopná odpovědět něco jako "ani jedno, fuj".
10. Taky nenávidíš lež, ale lžeš?
Taky, taky. Tak strašně se snažím o upřímnost a hlásám jí ale přitom ... Většinou ale lžu tam, kde mi na tom nezáleží, anebo se strachu - rodiče, ach mojí milovaní rodiček, kolikrát jsem vám musela lhát. A to mě fakt mrzí, když si vezmu, jakou důvěru ke mě chovají. Ale všichni jsme byli mladí, známe to, že ...
11. Chtěla bys být zastřiháváčem nosních chloupků a nebo štětkou do hajzlíku?
Neumím si představit, že by někdo chtěl být ... ale vzhledem k tomu, že jsem prakticky zdravotní sestra, mám pocit, že bych dokázala být cokoli - což však neznamená, že bych snad chtěla.

A teď ta nejhorší část - mé otázky pro ty, které nominuji ...
1. Věříš v posmrtný život? Pokud ne - k čemu myslíš, že lidský život jako takový spěje?
2. Za jakou věc se absolutně nejvíce stydíš, že jsi jí kdy provedl/a?
3. Můžeš říct, že máš přítele na život a na smrt?
4. Kdyby sis měl/a vybrat jakoukoli dobu a jakékoli místo na zemi, kde by jsi chtěl/a žít a proč?
5. Odpusť mi mé vlezlé osobní zájmy, ale na základě toho jak mě (ne)znáš z mého blogu, kdybys mi měl/a dát něco k narozeninám, co by to bylo?
6. Kdyby ses v životě mohl/a živit čímkoli, jakýmkoli povoláním, třeba i imaginárním - co by to bylo?
7. Existuje song, který nejlépe vystihuje tebe sama?
8. Kdybys potkal/a své mladší já, co bys mu poradil/a?
9. Jak bys popsal/a svůj styl oblékání? Řešíš trendy, nebo je ti jedno, co si na sebe navlečeš?
10. Na kterou věc jsi, za celou svou osobní historii, na světě nejvíce hrdý/á?
11. Tvé plány do budoucna ...?

A nominuji určitě The World is Ugly a Lady Claire, dále slečnu Jane a slečnu beztváře - jsem na vás prostě zvědavá :3 ale nominace berte nezávazně, pokud se vám nechce vyplňovat voloviny, zcela vás chápu.
Zároveň chci apelovat na všechny, kteří se článkem případně prokoušou - budu jen ráda, když se do vyplňování a řetězování zapojíte také... V obou případech stačí, když prostě krátce zodpovíte na poslední mé dotazy dolů, do komentářů, neb prostě, jsem zvědavá :)
Díky, čahoj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 theworldisugly theworldisugly | Web | 3. září 2014 v 17:23 | Reagovat

Huhuuu, děkuji za nominaci! Já tyhle tagy fakt žeru. ^^

Mimochodem, asi je zbytečné souhlasit s tím, co jsi mi napsala k jednomu článku - jsme si fakt strašně podobné! :D

2 Janča Janča | E-mail | Web | 11. září 2014 v 20:38 | Reagovat

Máš skvělé odpovědi a děkuju za nominaci :) snad tě potěší, že jsem konečně odpověděla na tvoje otázky a taky tě nominovala. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama