prostě jsem žena.

18. května 2014 v 14:50 | Terrie. |  do větru.
Nevím, co chci. A obdivuji každého, kdo ano, ten svět uvnitř mě, je tak šílený, že každou vteřinu si přeji něco jiného. Nemůžu za to. Nebo ano?
Vlastně vím, co mi nejvíc stojí v cestě ke spokojenosti. Největší překážky v cestě za štěstím dokážu identifikovat. Jsem si naprosto jistá tím, že si na štěstí stojím sama a sama sobě bráním ve spokojenosti. Ano, přiznávám to.
Toužím po asertivním, empatickém, vnímavem a pozitivně naladěným já. Vím, co udělat, abych si tento slib splnila. Vím, jak se chovat, uvědomuju si svoje největší chybičky ...
Zamýšlím se a vím to, vím, jak lidem vycházet vstříc, abychom byli spokojeni oba. Umím řešit konflikty. Dokážu se do ostatních vžít, dost dobře vím, proč reagují tak jak reagují. Ano, vždycky mi to šlo.

Vždycky by mi to šlo ...

Místo empatie je lehčí vztahovat si všehno na sebe. Brát všechny chybičky osobně. Stupňovat konflikty, jen proto, že to mě bylo ublíženo! Nehledně na to, že by stačilo zavřít oči, napočítat do desíti a vidět - vidět pravé důvody a pohnoutky, přenést se nad ně, být nad věcí a vyřešit spor jinak. Nebo tomu nechat čas. Nebo prostě říct "pojďme si to vyříkat..." Byli bychom pak šťastnější všichni. I já. Hlavně já, ve výsledku.

NE! Budu se urážet a budu rádoby ješitná a rádoby sobecká a vy všichni kolem mě budete chodit po špičkách. Budu si hrát na "drama queen", kolem které se to všecko točí (ikdyž to tak nikdy není)... a pak, až už bude pozdě, budu se cítit dotčeně, že jsem zapomenutá a přehlížená. A už vůbec to nebudu napravovat já, s odstupem času se sama od sebe ozvat a projevit zájem - cože?!
JÁ?! Proč mám já zase lézt někomu do zadku?!

Všichni se ze mě poserte... a nebude-li tomu tak, aspoň mám důvod se trápit, že jsem znovu byla zapomenutá ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fromyesterday fromyesterday | Web | 18. května 2014 v 16:32 | Reagovat

Takových pocitů jsme prostě plné. Empatie je skvělá věc, hlavně člověk ví, jak se má zachovat. Nemám ráda lidi, kteří neví, kdy už se dostali přes čáru a dělají vše ještě horším, než bývalo bylo.. A ano, jsme takové, jaké jsme a fakt, že my nechápeme ty ostatní, je prostě pravda. Ty jsi ale neskutečně skvělá žena, takže i kdybys měla štvát každého na planetě, pro mě jsi hrdina a nesmíš se trápit! O:)

Hej a ano! Pojďme si dopisovat!! Dopisy jsou tak krásná věc! ( mimochodem, dostala jsem pohled z Kanady O:) :D  musím to někomu říct a volím si tebe!!! :D :3 )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama