13/3/2014/ proboha. jsem na titulce!

13. března 2014 v 21:02 | Terrie. |  stalo se.
To se tak jako vždy - nevidím, neslyším - ze zvyku podívám na blog, do žebříčků ... 9 nových komentářů u článku z minulého týdne? WTF?
Ani bych si nevšimla, že můj článek o zdravotních sestrách se dostal na titulní stránku blogu - zde, kdyby mě neupozornila kamarádka.
Takové ostudy :D A těch komentářů, dovolte, abych se k tomu vyjádřila v tomto special článku :)Jednak všem, kteří mi zanechali komentář (a zatím vás je tady 18, no božíčku :D), moc děkuji za upřímný názor. Ať už se jedná o pochvalu, či kritiku, či vlastní zkušenosti, moc si toho vážím :)

Hned za začátku bych měla přiznat, ano, píšu s chybama. Už dřív jsem přemýšlela, že si někde do záhlaví umístím vyřvaný, nejlepé gif: OMLUVTE PROSÍM PŘEKLEPY A CHYBY!. Prostě píšu, jak mi to příjde pod ruku, píšu rychle a snažím se zapsat až přílišné množství myšlenek ... a byť to po sobě vžycky čtu ... pokaždé, co se ke článku vrátím třeba po měsící ... no, hrůza! Většinou píšu rozvášněná a pod vlivem myšlenkového trysku, moje mysl je tak rozjařená, že to po sobě nedokáže opravovat chyby ... fakt se stydím.

S tím souvisí i fakt, že některé věci v článku skutečně jsou jaksi zveličené. Jednak jsem si hlavně vylévala zlost nad systémem, kdy všeobecná sestra studuje pomalu stejně dlouho jako lékař ... a .. vidíte to sami. A srovnávala jsem se s nátlakem vyvíjeným ve škole. Vycházela jsem ale z praktických (byť třeba z těch nejkrutějších) zkušeností, ať už mých (které, přiznávám, nejsou tak bohaté), či spolužáku a hlavně sester, se kterýma se v praxi setkávám - a ty mají zkušenosti několikaleté.
Samozřejmě, není sestra, jako sestra, oddělení jako oddělení, samotné nemocnice se od sebe liší, a tak jako se od sebe liší každá lidská bytost, budou se lišit i všechny ty zkušenosti ... ať už mluvíme o sestrách, studentkách, či pacientech. Ne všechno je tak hrozné, jak uvádím, jen jsem si vybrala trnitou cestu a chtěla jsem se z toho vypovídat.

Nikdy bych si nedovolovala tvrdit, že jiná povolání na tom nemohou být také tak, nebo hůře, ale těžko budu psát třeba o hornicích, když žádného horníka ani neznám, natož, abych s oním oborem měla konkrétní zkušenosti :) Psala jsem o tématu mě blízkém, tak jak to vidím já, očima studentky, která si stále zvyká na nátlak vysoké školy, která jí nebaví, ale i přesto chová obrovskou úctu a lásku k povolání, které si vybrala ...

A proč? (i na to se mě někdo ptal)
Nevím. Pamatuji se, že někde od 4té třídy mě představa sebe jako zdravotní sestry začala moc bavit. Byla jsem z těch šťastných dětí, které chodily do nemocnice pouze na návštěvy příbuzných - kteří byli vždy již ve stabilizovaném stavu - a snad i proto mi prostředí nemocnic tak nějak uchvátilo. Hrozně mě bavilo chodit na kontroly na specializovaná pracoviště. A zrovna v době, kdy jsem se rozhodovala, kam na střední, byla jsem v přímém kontaktu s tetou, která ve specializované nemocnici rodila dvojčátka. Uchvátily mi inkubátory, záznam srdeční činnosti plodu, ... To jsem tehdy chápala jako znamení! Ne, že bych nikdy svého rozhodnutí nezalitovala, že bych postupně nezískala špatné zkušenosti, nemocnice se mi nezhnusily, nenapsala bych nikdy skoro až hatersky článek o těžkém životě studentky zdravotnictví ... přesto, neumím si sebe sama v jiné pozici představit a nějaká bláhová část mé duše, mě stále žene a žene dopředu v touze být tou nejlepší zdravotní sestrou, v touze pomoci lidem a v touze zlepšení zdraví společnosti.
(no, fuj, mluvím jak na nějaké hloupé WHO konferenci :D)

Ještě jednou vás prosím, omluvte mé chybičky a snažte se na článek nahlédnout více z mého, mladonasranomotivovaného pohledu :)

ach bože, můj blog je na titulce, já se tak .. stydím :3 :D
Díky vám všem. aloha.

mimochodem, jaká síla rozhoduje o článcích v uvodu blog.cz? jednak jsem zvědavá, jednak, potěší, děkuji :3 ("úvaha budoucí zdravotní sestry Terrie" ... neprožívám to tolik, jen, zní to vážně hezky :3)
mých pět minut slávy :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unknown Unknown | Web | 14. března 2014 v 17:07 | Reagovat

Už jsem ho četl a opravdu se povedl! :)
Zasloužila sis to, tak ještě aby ne!
Taky bych si přála někdy se tam dostat :)

2 Lů | Web | 16. března 2014 v 14:13 | Reagovat

Článek jsem si zpětně teď přečetla, jelikož mám taky vystudovanou střední zdravotnickou školu, tak mě zajímal pohled i někoho jinýho. :) Článek jsi napsala opravdu hezky. :)
Byla jsem i přijatá na bakaláře na všeobecnou sestru. Ještě v prvním ročníku jsem ale studium ukončila. Po střední mě nikam v oboru nepřijali.. a jelikož taky vím, jak to chodí, kolik sestry berou apod., jsem se nakonec rozhodla na té vysoké škole studovat jiný obor. :) A obdivuji ty, kteří tohle všechno ví, ale přesto se rozhodnou ve zdravotnictví pokračovat. :)

Joo, jinak jako menší jsem na tom byla stejně, nemocnici jsem dokonce měla hrozně ráda. :D Pokaždý, když jsem tam měla za někým jít, radovala jsem se. :D A potom, mamka taky v nemocnici pracuje. :))
Při studiu střední školy se ale všechno změnilo tak o 90%.

A k tomu, že je tvůj blog na titulce, gratuluji! :)

3 lizworld lizworld | E-mail | Web | 22. března 2014 v 18:52 | Reagovat

Gratulujem :D tvoj blog sa tam hodí a páči sa mi veľmi :) bola by som rada ak by si sa aj ty pozrela na môj blog lizfelinee.blogspot.com :) ďakujem :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama