smysl? pche.

22. února 2014 v 22:33 | Terrie. |  na téma.
Zajímavé téma týdne. Pff, ona je to rovnou celá věta. Tedy, rozhodně nezvyklé téma týdne.
... hned tyhle bláboly na úvod, nemají pražádný smysl.

Co tedy dává/nedává smysl?
Všechno. Nic.
Život.Vždyť je toho všude plno, hledání smyslu života. Někdo má svou víru, jiný rodinu, další lásku, další - valná většina - kariéru, peníze. Všichni musíme mít něco, pro co žijem. Nebo to alespoň tvrdíme. Kecy. Ve skutečnosti znám málo lidí, kteří žijí doopravdy a pořád. Spíš si stojím za názorem, že po většinu času, prostě sprostě přežíváme. A (ne)můžem být rádi.

Je to dnešní doba, podsouvá nám, co musíme, co smíme a jak to má být, jak to všechno má šlapat. Společnost.
Vzdělání, kariéra, rodina, usadit se, vydělávat, živit, na víkendy si zajet na chatu, nebo prostě jen otevřít lahváčka a natáhnout nohy před telkou, v bytě zařizeném, podle posledního Ikeovského katalogu.
A jo, miluju film Fight Club, protože si od něj vždy odnesu něco trochu jiného a protože prostě
je to tak
a zrovna mám pocit, že v mé hlavě žije taky pidi Tyler Durden, který má sice menší cíle ...
kulturní vsuvka, jsem Jackovo zlomené srdce

Všechno je předem dané. Prostě jsme si to tak vytvořili a tak to chodí. A dnešní konzumní společnost, chce jen vlastnit a jíst a oblíkat se. Uznává úspěch, dřinu, dajnost, prodejnost, extrovertnost, prodejnost, obchodního ducha, prestiž, ctižádost, sebevědomí, ... a co sakra my chudáci, kteří jsme se narodili, jako introverti a jako na potvoru všechnu jejich ctižádost a sebevědomí sežraly zlé děti už ve školce a teď už se nemůžem bránit?
Nátlak. Cítím to všude. Musíš být produktivní, nebo alespoň dokonalý, jinak jsi nula. Od malička.
Nos lepší známky. Dělej taky něco. Buď hodný. Nekousej si nehty. Najdi si práci. Najdi si byt. Najdi si partnera. Proč ještě nemáš děti? Mám málo peněz, vydělávej víc. Splácejte půjčku. Dlužíte nám za minulý měsíc. Nezaplatil jste nájem. Neodevzdal jste svou práci včas.
A tak se ženem a jediné, co si uženem jsou starosti. Ti méně šťastní víc navíc končí na antidepresivech. A když to vezmu kolem a kolem, vlastně mě ani nepřekvapuje zvyšující se počet sebevražd, dokonce i u dětí, které pomalu neměly ani 15 ...

Ano, něco v našich hodnotových žebříčcích chybí.

Ale když už se tedy tak ženem a ženem, životem, ve kterém nesmíme selhat a který máme víceméně dopředu daný, hezky nalinkovaný, kdo je doopravdy šťastný a kdo doopravdy dělá to, co chce?
Když už si konečně najdeme práci, radši makáme a neotevíráme si hubu, ani kdyby nás tam snad měli šikanovat. Děláme, co děláme, zůstáváme tam, kde nás hodí. Spokojení? To těžko. Ale ono by bylo tak těžké, vzpepřít se něčemu, co snad nazýváme osudem, protože se to tak nějak stalo. Dělat věci skutečně po svém, je přeci tak náročné a stojí to tolik sil! A v dešní nejisté době, můžem být rádi, že vůbec něco máme.

Pff. A koho tohle baví? Popravdě, všechny ty věci, které jsem v životě chtěla a nedostávaly se mi, všechna ta nesplěná přání, všechna ta ublížení, každé nedocenění, všechno se to ve mě nafukuje a roste a ano, tlačí mi to na mozek. A začínám si říkat, že se nedivím lidem, kteří dělají kraviny - drogy, sex, rock n roll, nezodpovědnost a bujaré večírky a kriminalita ... jo, tohle všechno už je možná hardcore, ale nejsme snad tvorové stvoření pro život a ne pro chabé přežívání?! Těžko něco vymýšlet, když nás nikdo žít nenaučil.


A tak si kráčíme dál, jak čas letí a nazýváme to životem, zatímco o skutečném životě nemáme ani ponětí, ten nám dávno proklouzl mezi prsty. Tohleto má vážně smysl?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Normální člověk Normální člověk | 22. února 2014 v 23:46 | Reagovat

Život dává smysl. Jenom lidi málo hulí...

2 Aimee Skellington Aimee Skellington | Web | 23. února 2014 v 9:41 | Reagovat

Téma netéma..smysl /nesmysl.. to je hodně individuální.. mě třeba nedávájí smysl blogy s obrázkama a přesto tu jsou :D

3 Terrie Terrie | Web | 23. února 2014 v 13:01 | Reagovat

[1]: To je řeč!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama