city of angels

2. prosince 2013 v 19:02 | Terrie. |  neboť tohle má něco do sebe.
Fak miluju ty jejich klipy-minifilmy. A tenhle mě zase něčím okouzlil, a to ve chvíli, kdy už jsem si říkala, že už mě ničím nenadchnou. prdlačky, pořád to je kapela srdcová a já je miluju. Taky jsem si s nima něco zažila a to se minimálně nezapomíná :)


Rozhodně točit klipy umí, rozhodně mají v sobě-v té hudbě myslím-něco, co pořád nadchne. Něco, co chytí za srdce. Bohužel, ke klasickému ABL se pořád a pořád vracet nehodlají, asi se rozhodli, že takovou radost by mi neudělali. Škoda. A asi, bohužel, je to, to něco, co chytá za srdce, něčím lehce ... přeceňovaným.
Snad mi to tak trošku příjde.

Samotné téma Hollywoodu, když už jsme u CoA, mi příjde poněkud povrchní. Je to tak, jak to je, asi jak stárnu, vnímám tohle město andělů, spíš jako město hřícho, pouhé pozlátko a iluzi slávy. Sny se mění, i já patřila k té generaci, která patřila mezi ty, kteří naivně snili o tom, že tady to svoje štístko najdnou - v záři reflektorů a na červeném koberci, a psali o tom "povídky", ach, sladké dětsví ... :D
Momentálně však LA vnímám jako zkažené město, filmový průmysl jako pouhý ... prostě průmysl, a to všecno ve stínu komerce, povrchnosti, falešných úsměvů, omamných látek, excesů a skandálů a nenaplěných morálních hodnot. Ovšem strašně nerada hážu do jednoho pytle. Ne všechno oblíbené, je komerční a ne všechno komerčnější je sračka. A ne všechny hollywoodské celebrity jsou povrchní, ne vše musí být nutně poza. A co si budem povídat, sledujem je všichni, všechna ta pozornost se obrací právě tam a asi každý z nás, by si čas od času kousek toho pozlátka taky přál - minimálně alespoň to, nemuset vždycky přemýšlet, jak využiju své momentální relativně ubohé finanční možnosti.
ale zatracení američani s těmi svými americkými sny a posranou ctižádostivostí!
A mnohé z těchto úspěchu jsou vydřeny, nejen vysněny. Tvrdě vyšpalané cestičky, ta touha dosáhnout svých cílů, ať to stojí, co to stojí a nic vás nezastaví ... tohle rozhodně oceňuji! A člověk, která jen nemá štěstí, že se dobře narodí, ale to své si vydře, ten už ví své ...

Rozhodně umí točit klipy. Šáhnout na lidské city, namotivovat, zapojit estetično, jak jen to jde ... a ať mi staří 30STM chybí sebevíc, musím uznat, že i jejich poslední album mě umí naplnit až tou nelidskou vznešeností a něčím-takovým-nevím-jak-to-nazvat, až bych se měla pomalu stydět, ne?
stillinlovewiththem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Capricorn Capricorn | Web | 5. prosince 2013 v 11:46 | Reagovat

Achjo, kdybys ty jen věděla, jak vždy jen sohlasně přikyvuji, když čtu tvoje články a říkám si: "Ten Šťouch mi snad vidí do duše." Protože je naprostá pravda, co říkáš. Oni mají geniální písničky a videa, je vidět, že dobrá sebe-prezentace pro kluky hodně znamená, ale všichni ti, co tehdy, před X lety, začínali s ABL prostě nemůžou dnešní styl jen tak přenést přes srdce, nebo alespoň já sama ne.
Docela mě to taky mrzí, nebo mi to jen tak připadá, že se nám tohle video snaží nalhat ( i když tam jsou i stinné stránky, ale velmi velmi zmírněné, téměř nijaké) dokonalost toho města, přitom co je na LA tak zvláštní? Je tam všechno, jako v každém jiném, a dost mu chybí, stejně jako jiným. Není ničím výjimečné, snad jen na to, že tam bydlí extrémní množství celebrit, ale jinak je to drogová metropole, neuvěřitelný kus ničeho, město bez historie.
Zároveň opět přikyvuji, před pěti-šesti lety bych byla schopná odpřísáhnout, že nikde jinde žít nechci, ach ta dětská pošetilost a naivita. :D Ale teď se stačí podívat na to panorama v náhledu na video, a je mi tak nějak, nijak. Absolutně bych si tam samu sebe nedokázala představit. Možná, že kdyby všichni, co si tam přejí žít, měli tu možnost odstěhovat se, zkusit si to tam ( protože představa, že jako turista jsi vlastně nic, můžeš si dovolit ten nejlevnější hotel plný švábů a jiného hnusu, nehledě na to, že všichni tam mají zbraně a kdykoli se na ně špatně podíváš..) ne, třeba by si uvědomili, v čem je pravá podstata. A určitě neříkám, že je špatné se tam podívat, ale existuje stovka daleko hezčích míst, než je LA.

A Shannovi se ten úsměv nakonci povedl, ne že ne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama